Soproni Szent István Római Katolikus Plébánia

Ma 2025. május 12.,
Pongrác napja van.

 

szept
08
vasárnap

2013 Évközi 23. vasárnap

Feltöltés dátuma: 2025.05.12. - 09:46


1. Vasárnap 18.00 órakor imaórát tart a Cursillo csoport.


2. Szerdán a szentmise után zsolozsmát imádkozunk, csütörtökön Szűz Mária szent nevének emléknapja lesz.


3. Péteken az esti szentmise után fatimai körmenetet tartunk.


4. Szeptember 14-én, (szombat) Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepe van.


5. A Deák-téri iskolában szeptember 9-től (hétfő), minden évfolyamnak megkezdődik a hitoktatás. Az osztályoknak csatlakozó órában van lehetősége részt venni a hittanórákon. A hittanórák beosztása a templom-, ill. az iskola hirdetőtábláin megtalálható. A hitoktatást az idei tanévtől a Deák-téri iskolában Vizer Krisztián hittanár végzi. Tudnunk, kell, - amit az egyház szabályzata előír-, hogy csak olyan gyermekek, fiatalok részesülhetnek szentségekben, (elsőáldozás, bérmálás) akik folyamatos hitoktatásban részesülnek, és rendszeresen részt vesznek a vasárnapi szentmiséken. Ezért kérjük a kedves szülőket, nagyszülőket, hogy ezt tekintsék keresztény kötelességüknek és imáikkal, figyelmükkel, jó szándékukkal segítsék gyermekeiket a felnőtt kereszténnyé válás krisztusi útján.

 

†   †   †

 

6. A Szent Imre templomban folytatódik a Hit éve előadássorozat, melynek keretében szeptember 13-án (péntek) 19.00 órakor, Bognár István atya tart előadást „Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban III. címmel.


7. Szeptember 14-15-én, Fájdalmas Szűzanya ünnepén tartják Fertőszentmiklóson a Szeredi Kápolna búcsúját. Szombaton 19.00 órakor és vasárnap de. 10.00 órakor lesznek ünnepi szentmisék.


A lelki programok részletesen megtalálhatók a hirdetőtáblákon.
 




Csatolmányok

Heti liturgia
(fájlméret: 679.0 KB, formátum: .pdf)