Soproni Szent István Római Katolikus Plébánia

Ma 2025. május 12.,
Pongrác napja van.

 

ápr
18
péntek

2014 Húsvétvasárnap

Feltöltés dátuma: 2025.05.12. - 20:03


 


1. Holnap, húsvéthétfőn vasárnapi miserend lesz templomunkban. Szeretettel várunk mindenkit, hogy közösen adjunk hálát a feltámadás ajándékáért.


2. A Szent György templom búcsúját a héten, csütörtökön és jövő vasárnap tartják.
     - Csütörtökön 18.00 órakor az ünnepi szentmisét Dr. Reisner Ferenc társaskáptalani kanonok, plébános úr mutatja be Sopron Város papságával együtt,

     - szombaton 18.00 órakor Turner Lajos társaskáptalani kanonok, plébános úr mutatja be a szentmisét,

     - jövő vasárnap 17.00 órakor Fazakas Zoltán Márton premontrei prelátus, kormányzó perjel úr lesz ünnepi szentmise főcelebránsa. Részletes tájékoztatás a hirdetőtáblákon megtalálható.


3. A Szent György templom búcsúi szentmiséje miatt, csütörtökön nem lesz szentmise templomunkban.


4. Jövő vasárnap, az Isteni Irgalmasság ünnepét tartjuk. Ezen a vasárnapon avatja szentté Ferenc pápa Rómában, Boldog XXIII. János pápát és Boldog II. János Pál pápát. Imádkozzunk hozzájuk, közbenjárásukat kérve.


5. Hálás köszönetemet fejezem ki mindazok felé, akik munkájukkal, segítségükkel, áldozatukkal, a templom takarításában és az ünnepre való felkészítésében segédkeztek. Továbbá köszönöm a képviselő testület helytállását, a templom énekkarának, sekrestyés asszonynak, az áldoztatóknak és a ministránsoknak szolgáló jóságukat. Ugyanilyen szeretettel gondolok mindazokra, akik jelenlétükkel, imáikkal megélték nagyböjt szent idejét, a keresztútjárásokat, és széppé tették a Szent Három Napot.


Kívánom, hogy adja meg a Feltámadott Úr mindnyájuknak azt a belső, lelki boldogságot, ami által mindannyian új életre kelhetünk Krisztussal. Töltse el lelküket, az ő Szívének irgalmas szeretete, húsvéti öröme és igaz békessége. Ezen gondolatokkal kérem életükre Isten, ajándékozó áldását!

 




Csatolmányok

Heti liturgikus rend, miseszándékokkal
(fájlméret: 414.0 KB, formátum: .pdf)